Co můžete očekávat od své první BDSM masáže v Praze.

3
lis
Publikoval Jakub Svoboda
Komentáře (0)
Co můžete očekávat od své první BDSM masáže v Praze.

Vstup do světa BDSM masáže

Proč by si někdo měl vybrat BDSM masáž? Mnoho z vás se asi zeptá, co je na tom tak lákavé? Jaké jsou výhody tohoto typu masáže? Máte strach z neznáma? Nebojte, nejste sami. Jakoby kdysi řekl velký Albert Einstein: "Tmavá je jen ta část vesmíru, kterou neznáme." Nikdo přesně neví, co se děje za zavřenými dveřmi masážního salonu, kde se provádí BDSM masáže. A jak to vypadá, když se tě dveře otevřou a ty vkročíš dovnitř? No poďme se na to podívat!

Jako první, dej mi říct jednu věc - kdo říká, že masáž není umění, tak se plete. Už jste někdy slyšeli o konceptu „smyslné uměnosti“? Představte si, že vaše tělo je plátno a ruce maséra jsou štětcem. Proces je podobný jako malování obrazu. Vše začíná na prázdném plátně a postupně se plní barvami a tvary. A ať už si to uvědomujeme, nebo ne, každý z nás je jedinečným uměleckým dílem. Takže ne, nejde jen o fyzickou potřebu uvolnění, jde o mnohem víc.

Porozumění BDSM

Pokud je pro vás BDSM něco nového, je dobré se o něm nejprve naučit něco více. BDSM je akronym pro různé sexuální praktiky, které zahrnují bondage, disciplínu, dominance, submisivitu, sadismus a masochismus. Jde o koncept, který zahrnuje fyzickou a emocionální interakci mezi dvěma nebo více lidmi, kterou charakterizuje prvek dominance a submisivity. Toto pole působení je velmi široké a může zahrnovat vše od mírného svazování až po ostrou fyzickou bolest. Není divu, že taková široká škála praktik působí v mnoha lidech zmatek a nejistotu.

Sedm let jsem žil s partnerkou, která se zabývala právě BDSM. Ano, to jsem já, Jakub, a přestože jsem nebyl nijak zvlášť zaujatý konceptem BDSM, moc jsem o tom nepřemýšlel. Ale jakmile jsem se do toho ponořil, byl jsem fascinován. Jako terapeutka mi ukázala, že BDSM masáže nejenže přinášejí fyzické uvolnění, ale také mohou velmi přínosně působit na psychiku člověka. BDSM masáž je o hodně víc než jen o erotice, je to hluboký zážitek, který vyžaduje důvěru, komunikaci a úctu.

Předprváctví

Před samotnou masáží je důležité, aby vás masérka nebo masér dobře instruoval, co od masáže můžete očekávat a jaké jsou vaše možnosti. To je jen další ukázka toho, jak úzce je s masáží spojená i psychická stránka člověka. Je důležité se cítit v bezpečí a mít důvěru ve svou masérku nebo maséra. Naopak je důležité si uvědomit, že této masáže se nemůže účastnit kdokoliv. Je nezbytné mít zdravou duševní a fyzickou kondici. Minimální věk pro účast na BDSM masáži je 18 let.

Nejdříve se sejdete se svým masérem nebo masérkou a projdete si takzvanou "předehru". To je čas, kdy si povíte o svých hranicích, touhách a obavách. Nebojte se být otevření a upřímní, to je důležitá součást procesu. Toto je také doba, kdy si můžete určit své bezpečné slovo. Bezpečné slovo je slovo nebo fráze, kterou můžete kdykoli během masáže vyslovit, pokud chcete, aby masáž skončila. Může to být jakékoliv slovo, které si vyberete, a musí být respektováno všemi zúčastněnými. Bezpečné slovo je jedním z nejdůležitějších aspektů BDSM praxe.

Harmonizace těla a duše

Mimo fyzické aspekty BDSM masáže je také důležité si uvědomit hlubší psychologické a duchovní prvky této praxe. Je to zážitek, který přináší spoustu emocí a vyžaduje uvolnění na hlubší úrovni, než je jen fyzické uvolnění. BDSM masáž může vést k hlubokému sebepoznání a může odhalit skryté aspekty vaší sexuality a osobnosti.

Ve skutečnosti bych dokonce řekl, že účel BDSM masáže je přesně to - harmonizace těla a duše. Může to být cesta k hlubokému sebehodnocení a sebepojetí. A tím myslím, že vám může pomoci pochopit vaše touhy, limity a strachy. Někdy je těžké připustit si něco, co je považováno za tabu, a čelit našim vlastním strachům. Ale jak říká staré české přísloví - "strach má velké oči". A také, jak víme, strach může být ten největší nepřítel naší svobody. Ale s BDSM masáží se nemusíte bát, vždy je tu možnost stopnout a vše probíhá dle vaší vůle a hranic.

A to je konec našeho cesty do světa BDSM masáže v Praze. Jak vidíte, jde o mnohem víc než jen o erotickou masáž. Jde o cestu k sebepoznání, o cestu, která může probíhat jen ve vašem tempu a podle vašich pravidel. Ať už se rozhodnete pro tuto cestu, nebo se rozhodnete zůstat u tradičních forem masáže, nezapomeňte, že vše je o komunikaci a důvěře. A jak jsem již zmiňoval - ať už je vaše cesta jakákoliv, nikdy nezapomeňte, že jste jedinečným a krásným uměleckým dílem.

*

*

*