Nuru masáž: Výhody pro tělo a duši

9
zář
Publikoval Lukáš Dvořák
Komentáře (0)
Nuru masáž: Výhody pro tělo a duši

Úvod do tajemství Nuru masáže

Většina z nás si pod slovem "masáž" představí klasickou sportovní nebo relaxační masáž, ale svět masáží je o mnoho bohatší. Dnes se mi podařilo proniknout do jeho velmi fascinující části, kterou je japonská Nuru masáž. Ponoříme se do historie, zjistíme, jak se připravit na masáž, co z takové masáže můžete očekávat a jaké jsou její přínosy pro tělo i duši.

Co je to Nuru masáž?

Nuru masáž pochází z Japonska a je známá pro svůj intenzivní a intimní charakter. Tato technika byla původně využívána jako alternativní forma platby v nelegálních tokijských bordelích po druhé světové válce. Společenský kontext masáže je však dnes již jiný. Nuru je stále oblíbenější po celém světě, a to nejen jako terapeutická metoda, ale i jako jedinečný způsob dosažení hluboké relaxace a oživení smyslů. Název "Nuru" pochází z japonského výrazu pro "kluzký", což je popis, který tuto masáž velmi dobře charakterizuje. Mimo masážní techniky jsou hlavními složkami procesu speciální gel a masérka, která aplikuje tento gel vlastním tělem na tělo klienta.

Výhody Nuru masáže pro tělo

Mnoho lidí už dnes uznává přínosy, které Nuru masáž nabízí pro tělo. První a nejobvious výhoda je relaxace. Ale počkat, není to jen jakákoli relaxace - je to intenzivní, uvolňující relaci, která doslova tání stres. Hladké intenzivní pohyby, které charakterizují Nuru masáž, mohou mít hluboký dopad na tělo a často vedou k okamžitému odstranění napětí a svalových kontrakcí. Další důležitou výhodou je zlepšení krevního oběhu. Během masáže se tepna a žíly rozšiřují což zlepšuje průtok krve a tím i přísun kyslíku a živin do tkání. Toto má za následek zlepšení celkového zdraví a pohody. Nuru masáž může být také velmi účinná na posílení imunitního systému, detoxikaci a zlepšení kvality kůže. Gel, který se během masáže využívá, obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, které pronikají do pokožky a napomáhají její regeneraci. Tím dochází ke zlepšení vzhledu a stavu kůže. Nakonec je neopomenutelnou výhodou to, že se jedná o velmi příjemný způsob, jak se zapotit. A protože pocení je jedním z nejlepších způsobů, jak se tělo zbavuje toxických látek, je Nuru masáž skvělým způsobem jak přispět k detoxikaci těla.

Výhody Nuru masáže pro duši

Nuru masáž je také silným nástrojem pro emocionální léčení. Je známý svým schopností procitnout a uvolnit potlačené emoce, které mohou ležet hluboko v nás. Emocionální uvolnění, ke kterému může dojít během masáže, je často stejně silné jako fyzické. Mnoho lidí reportuje pocit lehkosti a ukojení po masáži. Svou roli hraje i fakt, že masáž je skutečně intimní zážitek. Jednotlivé dotyky vytvářejí silné pouto s masérkou a pomáhají nám cítit se více spojeni s námi samými a svými pocity. Nuru masáž nás tedy může naučit, jak se otevřít emocionální intimite a jak ji přijímat. Existuje také spirituální dimenze Nuru masáže. Tento typ masáže je často považován za techniku rozhojení tantra, což je starodávná praxe, která se snaží rozvíjet duchovní uvědomění a smysl pro svatost v každodenním životě. V neposlední řadě je také důležitý aspekt potěšení a radosti. Nuru masáž je jednou z nejintenzívnějších a nejpříjemnějších forem masáže, které můžete zažít. To jistě přispívá k celkovému pocitu štěstí a spokojenosti, které z ní můžete získat.

Můj osobní dojem z Nuru masáže

Lepší rozumění masáži nuru jsem získal po osobní zkušenosti, při návštěvě japonského salónu ve velkém městě, před tím, než se tato technika dostala na naše české půdě. Byla to pro mě velmi zajímavá zkušenost. Masérka byla velmi profesionální a atmosféra byla naprosto uvolňující. Efekty masáže nuru byly intenzivní a trvalé. Po masáži jsem cítil pokoj a klid, který se ve mně udržel několik dnů. Moje svaly byly uvolněné, a cítil jsem se oživený a energický. Zejména se mi líbila intimnost masáže - pocit blízkosti a spojení s masérkou byl velmi silný a uklidňující. Cítil jsem se opravdu chápaný a přijatý, což bylo pro mě velmi důležité. Od té doby jsem nuru masáž začlenil do svého životního stylu a mohu potvrdit, že mi pomáhá překonávat stres a napětí, které přichází s každodenním životem. Pokud jste někdy uvažovali o vyzkoušení nuru masáže, určitě vám to doporučím.

*

*

*