Jak se naučit techniky tantrické masáže doma

23
zář
Publikoval Pavel Vašíček
Komentáře (0)
Jak se naučit techniky tantrické masáže doma

Jak se naučit techniky tantrické masáže doma

Takže jste se rozhodli ponořit se do světa tantrických masáží, nemylím se? Aneb jste jednoduše zvědaví, jak by to bylo, pokud byste se naučili nové schopnosti, které by obohatily vaše vztahy a současně vám zlepšily zdraví a dobrou náladu? Já, Pavel, vám rád ukážu, jak se můžete naučit techniky tantrické masáže doma. A nebojte, nepotřebujete být guru meditace ani nemusíte vystudovat celou knihovnu odborné literatury, ani se stát šamanským léčitelem… Naučit se základy tantrických masáží můžete velmi snadno a bez velkých nákladů právě u vás doma.

Co je tantrická masáž?

Na začátku bychom měli jasně definovat, o čem to vlastně bude. Tantrická masáž pochází z dávných hinduistických tradic a je součástí tantra učení, které vidí sexualitu jako duchovní disciplínu mířící k osvícení. Jestliže jste ženatý chlap, jako jsem já, mohl byste tuto techniku využívat k prohloubení intimity se svou drahou manželkou Anežkou. Můj syn, František, se mi kvůli tomu směje, protože říká, že to zní jako něco z filmů pro dospělé, ale já mu odpovídám, že to není jen o sexu, je to také o propojování sebe sama a svých emocí s partnerem.

Vybavení pro tantrickou masáž

Při přípravě na tantrickou masáž je důležité zařídit pohodlné a uklidňující prostředí. Masážní olej, aroma svíčky, měkké ručníky a klidná hudba jsou základy. Nezapomeňte také na pohodlnou matraci, kde budete masáž provádět. O víkendu jsem se rozhodl udělat překvapení a připravil jsem masážní místnost pro Anežku. Dcera Ema mi pomohla vybrat voňavé svíčky a vhodnou hudbu. Anežka byla nadšená a já byl pyšný, že jsem to dokázal zorganizovat.

Základní techniky tantrické masáže

Nyní k samotné technice. Jak jsem řekl, nemusíte být odborníkem, stačí pár základních technik. Já se jich naučil pár a Anežka byla nadšená, jak jsem se s tím popasoval. Tedy, mějme na paměti, že to není "klasická" masáž. Musíte se soustředit na dotek a propojení s partnerem, nejen na tlak a dráždění svalů. Hlavní je uvolnit se a vnímat energii plynoucí mezi vámi a vaším partnerem. To je podle mě klíč k úspěchu.

Započetí tantrické masáže

Započetí tantrické masáže je velmi důležité. Nejde o rychlé odstranění stresu po dlouhém dni, ale o až meditativní zážitek. Rád začínám s hlubokým dýcháním a pomalými doteky. Například jemně masíruji Anežčino čelo a vlasovou pokožku. Potom se pomalu pohybuji směrem dolů, k jejímu krku a ramenům, pokračuji po zádech až k nohám. Důležité je nechat se vést intuicí a vnímat, jak se tělo partnera pod vašimi rukama uvolňuje. To je ten moment, kdy si uvědomíte, jak mocnou techniku jste se naučili.

Výhody tantrické masáže

Já a Anežka jsme byli velmi překvapeni, jak moc nás taková masáž uvolnila a zbavila nás stresu. Navíc jsme si uvědomili, jak moc nám pomohla v naší intimnosti a vzájemném porozumění. A také to bylo velmi zábavné! Pokud se tedy rozhodnete naučit se techniky tantrické masáže, určitě toho nebudete litovat. Myslím, že je to skvělý způsob, jak napomoci svému zdraví a zároveň se lépe poznat s vaším partnerem. Ale podle mě je důležité si uvědomit, že to bude chtít čas a trpělivost. Zpočátku to nemusí jít hned tak, jak byste si přáli. Ale stojí to za to.

Tantrická masáž jako rituál lásky

Anežka a já jsme si ustanovili pravidelné "místo" pro naše masáže. Každý pátek večer poté, co děti jdou spát, si uděláme "rituál lásky". Je to jasné stvrzení naší lásky a projevení důvěry k sobě navzájem. Já velmi doporučuji najít si svůj vlastní rituál, který upevní vaše vztahy a bude znamenat nejen fyzický, ale také duševní a emoční kontakt s vaším partnerem. Je to velmi důležitá součást našeho vztahu a já jsem rád, že jsme se naučili této technice a mohu se o ní podělit s vámi.

*

*

*