Jak flirt dance masáž zlepšuje koncentraci a produktivitu

23
pro
Publikoval Jiří Cvrček
Komentáře (0)
Jak flirt dance masáž zlepšuje koncentraci a produktivitu

Úvod do světa flirt dance masáže

Znáte to, stresující den v práci, nekonečný seznam úkolů a koncentrace vysledující jako ponožky v pračce. A co teprve doma – s dvěma malými tornády jménem Klára a Dalibor, jenž mají zdrcující účinek na jakoukoliv myšlenkovou činnost. Co kdybych vám teď prozradil, že existuje lék? Ne, nejde o žádný zázračný elixír, ale jeden docela taneční a hmatatelný koncept: flirt dance masáž. Ačkoliv název může znít jako vtip, věřte mi, při správném uplatnění vám může pomoci zakotvit pozornost tam, kde to potřebujete, aniž byste museli polykat tonu kofeinu nebo se uzamknout ve zvukotěsné komoře. Prozradím vám, jak na ni, a možná vás tato metoda zaujme stejně, jako kdysi ulovila mou pozornost – a také srdce mojí Ireny.

Kde se vzala flirt dance masáž?

Tak tohle je historie s šťávou! Flirt dance masáž není žádný novodobý výmysl, i když si jej mnozí spojují s moderními wellness centry a hipsterskými studii. Jeho kořeny sahají až do dávných časů, kdy lidé instinktivně poznali, že rytmus a dotyk mají moc uvolnit mysl i tělo. Podívajme se třeba na rituály domorodých kmenů – jejich tanec a následná masáž často sloužily jako způsob komunikace, uzdravení nebo dokonce jako forma meditace. A protože jsme bytosti sociální, není překvapením, že spojení těchto prvků může vést k zlepšení našeho psychického stavu. Což je přesně to, co potřebujeme, když hledáme lepší koncentraci, že?

Flirt dance masáž a její principy

Chápete-li flirt jako hru, není flirt dance masáž ničím jiným než hrou s našimi smysly a awarenessem. Než si však začnete představovat, co všechno se může stát v temném pokojíčku se svíčkami, pojďme si to trochu vyjasnit. Flirt dance masáž vychází ze základních tanečních pohybů, které jsou doprovázeny nadvládou teplých rukou maséra či masérky. Ruce nejsou pouze na telech, ale vytváří jakýsi choreografický dialog s naším tělem, stimulující energetické body, uvolňující svaly a povzbuzující krevní oběh. Je to téměř jako tanec, ve kterém partner není nikdo cizí, ale váš vlastní organismus. A vrchol? Upevněná koncentrace a pocit, že jste právě vystoupili z měkkého, hebkého kokonu.

Zážitek, který nezapomenete

Vyzkoušení flirt dance masáže je něco, co prostě musíte zařadit na svůj bucket list. Jsem člověk, který miluje nové zážitky – bungee jumping, ochutnávky exotických pokrmů, noční plavání v bioluminiscenčním moři, to jsou momenty, které dělají život vzrušujícím. A zpátky k masáži: již první sezení může být intenzivním zážitkem, který vás promění. Srdce buší v rytmu hudby, každý dotyk je jako polibek pro vaši kůži, a než se nadějete, ocitnete se v dechberoucím tanci duše s tělem – dokonce i koncentrace, ta nepolapitelná dáma, se vám sklání do náruče.

Vplyv na fyzickou a psychickou pohodu

Fakt je, že to, co děláme s tělem, má přímý dopad na náš mozek. Jsme bytosti komplexní a všechno je propojeno. Flirt dance masáž nejen že zvýší úroveň vašeho endorfinu a serotoninu, ale také posílí vaši nervovou soustavu. Jak se říká – zdravá mysl v zdravém těle. Vyprahlý mozek po náročném dni plném analýz a rozhodování potřebuje regeneraci, a primární smyslové zážitky, jako je pohyb a dotyk, jsou tím nejlepším způsobem, jak mu ji poskytnout. A když je mozek veselý, koncentrace je jako vzorný žák na první lavici – pozorná a hbitá.

Jak začlenit flirt dance masáž do svého života

Možná si myslíte, že se to nehodí pro každého. Že nějaká masáž je fajn, ale tohle s tančením? Nu co, nemusíte přece hned balit kufry a hledat nejbližší studio, aby to mělo efekt. Začít můžete i doma. Ano, dobře čtete! Zapněte si nějakou relaxační hudbu, až ostatní doma usnou, zamkněte se v obýváku, a uvolněte se pohybem. Nebo, pokud jste odvážnější, zaregistrujte se do kurzu. Má to jednu výhodu – okolní energie vás může povzbudit ještě víc. A pokud máte doma Irenu, jakou mám já, možná jí tento přístup ke koncentraci také sedne. Flirt dance masáž může být skvělým sdíleným zážitkem.

Zakončení ve stylu do třetice všeho dobrého

Abych to shrnul, flirt dance masáž je komplexní zážitek, který harmonizuje tělo, ducha a mysl. Měli bychom se občas zastavit a uvědomit si, jak moc potřebujeme dát si pauzu od každodenního rychlého života. A hle, tady máte návod – kombinace hudby, tanec a dotek může být tou pravou oázou klidu, co vám pomůže znovu nabyt síly. Koncentrace se pak stává nejen nutností, ale přirozeným stálým společníkem. A pokud se vám líbí představa, že byste svou koncentraci mohli zlepšit zábavně a hravě, pak neváhejte a flirt dance masáž si rozhodně zkuste. Budete překvapeni, kolik energie a nasazení se ve vás ukrývá a jak lahodně může působit na váš celkový život.

*

*

*