Hluboká masáž varlat pro muže: Jak posílit zdraví a zlepšit pohodu

10
led
Publikoval Lucie Novotná
Komentáře (0)
Hluboká masáž varlat pro muže: Jak posílit zdraví a zlepšit pohodu

Přehled hluboké masáže varlat a její důležitost

Někteří lidé mohou mít pocit, že masáž varlat je trochu tabu téma, ale opak je pravdou! Hluboká masáž varlat může být nesmírně prospěšná pro mužské zdraví, a to z mnoha důvodů. Nejenže může přispět k lepšímu krevnímu oběhu v této oblasti, ale také může podporovat produkci hormonů, zlepšovat plodnost a dokonce snižovat riziko rakoviny prostaty. Samozřejmě, že dělám legraci, když přirovnávám masáž varlat k mazlení se s Maxem, mým psem, avšak hravý přístup může při masáži rozhodně pomoct uvolnit napětí.

Zdravotní přínosy masáže varlat

Zaprvé musíme zmínit, že masáž varlat je prakticky krasojízdou pro vaše hormony. Stimulace varlat může totiž podporovat tvorbu testosteronu, což je klíčový hráč v mužském těle. A abyste mi věřili, že se nejedná o nějaké pseudovědecké zbožňování moudrosti východu, mrkněte se na studie, které to potvrzují. Některé z nich uvádějí, že pravidelná masáž může zlepšit kvalitu spermatu, což je fantastická zpráva pro všechny, kteří plánují rozšířit rodinu.

Techniky masáže varlat

No a teď k tomu nejslavnějšímu kousku – jak na to. Měli byste začít velmi jemně, protože varlata jsou pochopitelně velmi citlivá. Existují různé techniky, od pomalého tisku až po mírné kroužení a protahování, které mohou zlepšit průtok krve a uvolnit napětí. A ne, netaháte je jako Míšu kočku, když si chcete hrát s klubíčkem. Přístup musí být daleko něžnější a soustředěnější.

Kdy byste měli uvažovat o masáži varlat

Podíváme-li se na ideal případ, pro muže je tato masáž užitečná v podstatě kdykoli. Jestliže cítíte stres nebo napětí, masáž varlat může pomoci zklidnit a odreagovat se. Ale pozor, ne všechny metody se hodí všem, a to platí i tady. Pokud jste například nedávno podstoupili nějaký chirurgický zákrok v oblasti pánve nebo máte zdravotní problémy, rozhodně byste se měli poradit s lékařem.

Tipy pro provádění hluboké masáže varlat

Nejdříve a nejdůležitější je - buďte šetrní! Pamatujte, že se nemasíruje autokaroserie. Použijte kvalitní masážní olej nebo lubrikant a zvolte si pohodlné prostředí, kde vás nikdo nebude rušit. A teď přichází legrace, protože pokud to děláte poprvé, můžete se trefit do situace, která je stejně rozpačitá jako můj první pokus o pečení vánočního cukroví. Ale stejně jako u cukroví, i tady platí, že praxe je klíč k mýdlení. Myslím - k mistrovství!

Bezpečnost a možná rizika

A na konec kámen úrazu - bezpečnost. Jak už bylo řečeno - jde o citlivou záležitost a jakýkoli nesprávný tlak může vést k bolesti nebo dokonce k poškození. Jestliže cítíte něco, co připomíná víc bolest než potěšení ze seberozvíjejícího aktu masáže, okamžitě přestaňte a navštivte lékaře. Pamatujte, že masáž varlat není pro každého a měla by být prováděna ohleduplně a s respektem k vašemu tělu.

*

*

*