Příručka pro začátečníky: Jak se připravit na první BDSM masáž a užít si ji bez obav

19
led
Publikoval Lukáš Dvořák
Komentáře (0)
Příručka pro začátečníky: Jak se připravit na první BDSM masáž a užít si ji bez obav

Úvod do BDSM masáže

Zajímavá věc o BDSM je, že zahrnuje široké spektrum aktivit a praktik a masáž je jednou z nejlepších cest, jak se s touto sférou seznámit. Ale co to vlastně BDSM masáž je? V zásadě se jedná o masáž, kde jsou prvky dominance, submisivity, různé druhy stimulací a možná i lehkého poutání či jiných aspektů BDSM kombinovány s relaxačními technikami. Takže pokud chcete něco nového, trochu pikantního a stejně uvolňujícího jako klasická masáž, jste na správném místě.

Předtím, než se vrhnete do světa BDSM masáže, je důležité si uvědomit, že jakýkoliv BDSM zážitek by měl být založen na vzájemném souhlasu, komunikaci, bezpečnosti a důvěře. To jsou základní stavební kameny, bez kterých se neobejdeme. Ale třeba si říkáte: "Ahoj, Lukáši, já tedy nikdy nic takového nezkoušel." No a já vám odpovím: "Žádný strach, já vám poradím." Tak jdeme na to?

Volba správného studia a maséra/masérky

Prvním krokem je vybrat si studio, které poskytuje BDSM masáže a má dobrou pověst. Jestli máte kamarády v komunitě nebo znáte lidi, co už mají nějaké zkušenosti, zeptejte se jich na doporučení. V našem krásném městě Ostrava je hned několik míst, kde tuto službu nabízejí. Najděte si hodnocení, recenze a případně zhodnoťte, jestli jim vaše intuice říká "ano". Komunikace s masérem nebo masérkou je klíčová, proto neváhejte předem diskutovat své očekávání a hranice. A nezapomeňte, že správná volba je o pocitu bezpečí a pohodlí.

Základní komplexní bezpečnostní opatření před masáží

Řekněme si to na rovinu: bezpečnost musí být vždy na prvním místě. A to platí dvojnásob u BDSM aktivit. Předem byste měli stanovit bezpečnostní slova – tedy slova, která když vyslovíte, masáž se okamžitě přeruší nebo zpomalí. Rovněž byste se měli ujistit, že masážní studio má adekvátní hygienické standardy a všechny pomůcky jsou čisté. Před masáží byste měli také projít zdravotním dotazníkem, abyste ujistili maséra o svém zdravotním stavu a možných omezeních. A pokud jste se ještě nenarodili jako světoví dobrodruzi a cítíte trochu nervozity, při první návštěvě klidně vezměte s sebou důvěryhodného přítele.

Vyjasnění očekávání a hranic s masérem/masérkou

Před začátkem masáže je zcela nezbytné mluvit o tom, co od masáže očekáváte a jak dalece jste ochotni jít. Důležité je také jasně definovat své tabu a to, co byste chtěli zkusit. Paměťově mi zůstává jedna situace, kdy jsem se nedohodl s masérkou a místo libosti mi bylo spíše trapně. Takže mluvte, mluvte a mluvte. Pokud něčemu nerozumíte nebo máte pochybnosti, nebojte se ptát. Komunikace je klíčová a měla by pokračovat i během masáže, abyste mohli kdykoliv sdělit, jak se cítíte nebo zda chcete něco změnit.

Fyzická příprava na masáž

Fyzická příprava na masáž není o tolik odlišná od té běžné. Jednoduše je dobré být vyspatý, odpočatý, hygienicky připravený a není na škodu mít lehký předchozí jídelníček. Ano, nikdo nechce být ten, kdo při masáži pocítí nečekaný hlad nebo – nechci říkat horší variantu – , že? Důležité je také zvážit, jestli chcete nechat na sebe masérku/maséru, aby po vás plácla, máte-li nějaké konkrétní místa, kde by to bylo nepříjemné nebo naopak příjemné a už se nemůžete dočkat. Ještě něco? Ach ano, pokud máte tendenci k přemýšlení o tom, jak všude vypadáte, odložte tento pocit stranou; během BDSM masáže to opravdu není důležité.

Psychologická příprava na masáž

Mějte na paměti, že BDSM masáž je zkušenost, která by měla být příjemná a osvobozující.Proto je velmi důležité přistupovat k ní s otevřenou myslí a bez předsudků. Uvolněte se a snažte se zbavit se všech obav a stresů. Vědomí, že máte kontrolu (díky bezpečnostním slovům a dohodě s masérem/masérkou), vám může pomoci odhodit nervozitu.Psyche hraje velkou roli, a tak právě psychická předehra je někdy důležitější než samotná masáž. Vsaďte tedy na relaxaci a naladění se na příjemné pocity, které vás čekají.

Co si vzít s sebou do BDSM studia

Možná se ptáte, co si sakra mám vzít s sebou, když jdu na BDSM masáž? Protože byste měli být co nejpohodlnější, je dobré mít s sebou přezůvky a pohodlný oděv na převlečení (ano, i když tam budete nakonec možná nějaký ten čas bez něj). Kromě toho byste si měli vzít i veškeré osobní věci, které považujete za nezbytné – například osobní lubrikant, pokud máte specifické preference nebo alergii. A nezapomeňte na dobré staré vlhčené ubrousky – věřte mi, hodí se.

Vyjadřování pocitů a bezpečnosti během masáže

Masáž je v plném proudu a vy cítíte... no řekněme spoustu věcí. Možná překvapení, vzrušení nebo trochu úzkosti – to vše je normální. Důležité však je neztrácet schopnost komunikovat. Pokud něco není podle vašich představ, řekněte to. Vaše bezpečnost a pohoda jsou na prvním místě, a maséři v BDSM studiích jsou odborníci, kteří by měli umět na vaše požadavky reagovat. Váš zážitek může být o mnoho bohatší, pokud se nebojíte vyjádřit, co a jak cítíte.

Zpracování zkušenosti po masáži

Ta pravá práce začíná až po masáži. Jak se cítíte nyní? Jaký to byl zážitek? Je důležité si o svých pocitech promluvit, buď s partnerem, přítelem nebo i s masérem/masérkou. Ujasnění si vlastních emocí je klíčové k tomu, abyste pochopili, zda to pro vás bylo příjemné a zda byste v tom chtěli pokračovat. Také je to skvělá příležitost pro zpětnou vazbu, která může přispět ke zlepšení budoucích masáží.

Shrnutí učiněných zkušeností a další kroky v BDSM

Po první BDSM masáži máte teď mnohem jasnější obrázek o tom, co vám vyhovuje a co naopak ne. Jaké jsou vaše další kroky? Chcete prozkoumat BDSM více, nebo jste zjistili, že to není vaše šálek kávy? Ať už se rozhodnete jakkoliv, pamatujte, že se o své zkušenosti můžete podělit s komunitou nebo je ponechat pro sebe jako soukromé dobrodružství. Vesmír BDSM je rozsáhlý, a nemusíte se bát experimentovat a zkoušet nové věci. A kdo ví, třeba vám jedna masáž otevřela dveře k celému novému světu možností.

*

*

*