Jaké jsou nejlepší přírodní ingredience v masážních olejích a svíčkách?

17
lis
Publikoval Lukáš Svoboda
Komentáře (0)
Jaké jsou nejlepší přírodní ingredience v masážních olejích a svíčkách?

Význam přírodních ingrediencí v masážních olejích a svíčkách

V poslední době jsem si náhodou všiml, že pocit luxusu a wellness nacházím nejen v čistotě a minimalismu okolního prostoru, ale také v použití přírodních ingrediencí v produktech, které na tuto atmosféru přímo doplňují. Dokázal bych strávit celé hodiny relaxací za svitu přírodní svíčky nebo pod rukama zkušené masérky, která pracuje s masážními oleji vyrobenými z přírodních surovin. Ale jaké jsou ty nejlepší přírodní ingredience v masážních olejích a svíčkách?

Esenciální oleje

Jestliže jste někdy kupovali přírodní svíčky nebo masážní oleje, pravděpodobně jste narazili na termín "esenciální olej". Esenciální oleje jsou silice, které jsou získávány z různých částí rostlin. Mnoho esenciálních olejů má léčivé účinky, v aromaterapii se používají ke zmírnění řady zdravotních problémů a problémů s kůží.

Avokádový olej

Avokádo je jásot mezi zdravými jídly. Máme ho na toastech, v smoothie, v salátech... Ale co takhle v masážním oleji?

Avokádový olej je bohatý na vitamíny A, B1, B2, D a E a má mnoho dalších benefitů. Má schopnost proniknout hluboko do kůže, hydratuje suchou pokožku a posiluje ji. Pokud máte citlivou kůži, avokádový olej je pro vás ideální volbou, protože je na pokožku velmi šetrný.

Kakaové máslo

Kakaové máslo je další skvělou přírodní ingrediencí, kterou často najdeme v masážních olejích a svíčkách. Je to silný antioxidant, který bojuje proti volným radikálům v těle. Má také schopnost hluboce hydratovat a léčit pokožku, a je proto ideální pro lidi s extrémně suchou a citlivou pokožkou.

Kokosový olej

Kokosový olej je jedním z nejoblíbenějších olejů v kosmetickém průmyslu. Důvody jsou jednoduché: má fantastické hydratační vlastnosti, je antibakteriální a antimykotický, pomáhá při léčení popálenin, řezných ran a pokožky postižené ekzémem či psoriázou. Nakonec, vytváří na pokožce ochrannou bariéru, která pomáhá udržet vlhkost. Má příjemnou vůni, která připomíná svěžest tropického ostrova, takže je ideální do svíček i masážních olejů.

Mandlový olej

Mandlový olej je dalším z oblíbených olejů pro masáže. Také tento olej je bohatý na vitamíny a obsahuje velké množství esenciálních mastných kyselin. Mandlový olej je vynikající pro pokožku, protože ji zklidňuje a zmírňuje podráždění. Také pomáhá předcházet vzniku vrásek a podporuje pružnost a vitalitu pokožky.

Včelí vosk

Včelí vosk je oblíbeným materiálem pro výrobu svíček, a to nejen kvůli svému přirozenému, čistému a jemnému zápachu, ale také kvůli svým skvělým vlastnostem. Včelí vosk je zdrojem vitamínu A, který podporuje obnovu buněk.

Shrnutí

Masážní oleje a svíčky s přírodními ingrediencemi nabízejí mnoho zdravotních a kosmetických výhod. Jedná se o skvělou volbu pro ty, kteří chtějí posílit své tělo a svůj duch pomocí přírodních produktů. Ať už hledáte něco k uklidnění, povzbuzení, zvlhčení kůže, nebo chcete jen užít příjemnou atmosféru, existuje mnoho přírodních ingrediencí, které vám pomohou dosáhnout požadovaného efektu.

Tipy pro pokračování

Vybírejte si přírodní produkty pro svůj wellness ritual. Budete překvapeni, kolik benefitů vám tyto produkty nabídnou. Například avokádový olej je pro citlivou pokožku skvělý a kokosový olej oceníte díky svým hydratačním vlastnostem. A včelí vosk ve svíčkách dodá jemnou a příjemnou vůni. Kromě toho, že budete své tělo hýčkat přírodními produkty, tak také podpoříte své zdraví.

*

*

*