Hluboká relaxace díky tantrické masáži v Praze

10
lis
Publikoval Ondřej Dvořák
Komentáře (0)
Hluboká relaxace díky tantrické masáži v Praze

Základy zkušenosti s tantrickou masáží

Snažíte-li se najít způsob, jak zredukovat stres, byl jsem na stejném místě. Bylo uprostřed roku 2023, já jsem zaneprázdněný blogger Ondřej a hledal jsem způsob, jak se uvolnit. Byl to takový pěkný sametový podvečer v Praze, když jsem poprvé zkoušel tantrickou masáž. Rád bych se s vámi podělil o tu fascinující zkušenost.

Tantrická masáž není jen o sexu, chápejte to jasně. I když to může být jedna z prvních věcí, na které člověk pomyslí. Tantrická masáž je víc o energetickém propojení a meditaci. Je to o uvědomění si našeho tělesného já a propojení s našim duchovním já.

Pociťování hluboké relaxace

První věc, které si při masáži všimnete, je hluboké uvolnění. Začíná to dýcháním a pomalu se prohlubuje do hlubších úrovní těla. Po chvíli můžete doslova cítit, jak se každý stres a napětí z vašeho těla vytrácí. Jako by se při každém tlaku přenášela energie od specialisty na vás, a uváděla vše do rovnováhy.

Toto uvolnění není jako nic, co jsem kdy zažil. Hluboké dýchání, aroma oleje, jemný dotek a tiché melodie v pozadí vás prostě přenesou do jiného světa. Musím se přiznat, že jsem se cítil tak uvolněně, že jsem dokonce usnul.

Uvolnění dusí a těl pomocí energie

Tantrická masáž je o mnohem víc než jen uvolnění těla. Je to cesta, jak povzbudit vaši vnitřní energii a harmonizovat duši. Pokud jde o energii, jsem obecně skeptický, ale musím uznat, že tato zkušenost mi otevřela oči.

Masér nebo masérka se soustředí na určité body v těle, které jsou spojeny s energetickými centry, známými jako čakry. Když se tyto body aktivují, můžete cítit prudký nárůst energie. Někteří lidé dokonce uvádějí, že cítí, jak se jejich tělo zahřívá nebo že mají pocit mravenčení. Částečně se to děje přirozeně, ale hlavně díky této technice jsem takový pokrok v relaxaci pocítil poprvé.

Cesta k sebepoznání a sebevědomí

Dokonce i po několika týdnech od masáže jsem cítil, jak mě to obohatilo. Bylo to jako se znovuobjevit. Pomohlo mi to pochopit, jak mohu pracovat s energií v těle a jak ji mohu použít pro vlastní sebevědomí a sebepoznání.

Přišel jsem na to, že taková masáž je fantastický nástroj na cestě k sebevědomí a sebeúctě. Nejen že jsem cítil fyzické uvolnění, ale naučil jsem se také lépe rozumět své vlastní emocionální náladě a energii. Bylo to jako se setkat se sám se sebou.

Jak vybrat maséra nebo masérku

Neměl jsem tušení, jak zvolit správného maséra nebo masérku. Ale nakonec jsem dostal tip od své manželky Jany. Nejen, že jsem získal tip, ale měl jsem ještě štěstí, že můj masér byl tak vnímavý a citlivý. Myslím, že to je klíčové, potřebujete někoho, kdo vás bude rozumět, kdo se nebude spěchat a kdo si s vámi udělá čas

Jedna věc, kterou jsem, díky mně a Janě, zjistil, byla ta, že je dobré vybrat si maséra nebo masérku, který/á je cítit na vaší frekvenci. Myslím tím, že je dobré si vybrat někoho, kdo má podobné názory a pohledy na svět jako vy.

*

*

*