Hluboká masáž penisu v Praze: Jaký je její původ?

8
pro
Publikoval Jiří Cvrček
Komentáře (0)
Hluboká masáž penisu v Praze: Jaký je její původ?

Původ hluboké masáže penisu

Jak dobře víte, masáže jsou staré jak lidstvo samo. Ačkoli se masáže nejčastěji spojují s uvolňováním svalů a úlevou od stresu, existuje také řada speciálně zaměřených typů masáží určených pro různé účely. Jedním z nich je hluboká masáž penisu, v češtině známá také jako 'lingam masáž'.

Historie hluboké masáže penisu sahá až k pradávným kulturám Starověkého Východu a následující odstavec vás vezme na malou historickou exkurzi. Řeč bude samozřejmě o tantrických technikách, které se opírají o tisíciletí trvající praxi zaměřenou na sexuální energii a její transformaci.

Tantrické kořeny

Tantra je duchovní praxe původem z Indie, která se objevila někdy kolem 5. století. Různé formy tantry, včetně sexuálních praktik, byly součástí hinduistických, buddhistických a džinistických tradic. Hluboká masáž penisu, nebo lingam masáž, jak je často nazývána, má své kořeny v těchto starobylých tantrických učeních.

V sanskrtu, slovo "lingam" odkazuje na penis a doslovně se překládá jako "světlo". Jde o spojení, které odráží tantrický pohled na sexualitu jako na něco posvátného a osvíceného. Masáže tak nejsou jen prostředkem k dosažení fyzického potěšení, ale také nástrojem pro porozumění a propojení s vlastní sexuální energií.

Přínosy lingam masáže

Pro mnoho mužů je lingam masáž cestou k hlubšímu pochopení svého těla. Masáže pomáhají uvolnit stres a napětí, zlepšují prokrvení a zvyšují citlivost. Kromě toho mohou masáže pomoci při léčení sexuálních dysfunkcí a problémů, jako je předčasné ejakulace nebo erektilní dysfunkce.

Nad těmito přínosy však stojí ty, které jsou spojené s rozvíjením vědomí o vlastním těle. Masáže mohou pomoci mužům pochopit, co jim přináší potěšení, naučit se zpomalit a vychutnat si chvíle, aniž by se soustředili jen na konečný cíl - orgasmus.

Odlíšení od běžné sexuální praxe

Třebaže je hluboká masáž penisu jasně spojena se sexualitou, je důležité ji odlišit od běžné sexuální aktivity. Přestože může masáž vést k orgasmu, není to její primární cíl. Jestliže masáž vyvolá orgasmus, je to spíše považováno za příjemný vedlejší efekt, než za samotný účel.

Nejde ani tak o dosažení vrcholu, jako spíše o cestu k němu. Ideálem je dlouhá a pomalá dráha směřující ke klimaxu, namísto rychlého spěchu za instantním uspokojením.

Otázka soukromí a profesionality

Možná se ptáte, jak je to s tímto typem masáže v praxi? Koneckonců, nejde o něco, co by se běžně dělalo ve střední Evropě, a určitě se to nedělá na ulici. Ale v Praze, jako v jiných velkých městech, existuje řada profesionálních míst, kde můžete tuto masáž vyzkoušet.

Pro mnohé lidi může nápad na lingam masáž vyvolávat pocit rozpaky nebo dokonce stydu. To je velmi pochopitelné, vždyť mluvíme o velmi intimní záležitosti. Proto je důležité najít profesionála, který je schopen poskytnout tuto službu s náležitým respektem, důvěrností a diskrétností.

Naučte se sama doma

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednoduchou manuální techniku, existuje také možnost naučit se masáž doma. Podrobných návodů je na internetu plno. Ať už jste sami, nebo máte partnera, s několika základními znalostmi a trochou praxe je možné začít experimentovat s těmito technikami.

Dokonce i já, Jiří, se jednou pokusil naučit se tuto techniku. Ne, vcelku to nebylo tak divné, jak by se mohlo zdát, a dokonce mi to přineslo mnoho úžasných poznatků.

Závěr: avízo na budoucí horizonty

V dnešním rychlém světě se často zapomínáme věnovat svým tělům a své vlastní sexualitě. Myslíme si, že to vše už známe, ale ve skutečnosti nás mnoho věcí teprve čeká. Hluboká masáž penisu je jednou z těch cest, které nám mohou pomoci poznat sami sebe na hlubší úrovni.

Je třeba ještě dodat, že stejně jako jakákoliv jiná masáž, i tato by měla být prováděna s náležitým respektem a s úctou k tělu druhého člověka. A pak můžete odhalit zcela nové rozměry své vlastní sexuality.

*

*

*